Lexar LNS100 512GB SATA SSD - LNS100-512RB
0/5 (0 reviews)
KSh 15,750 KSh 17,500
Save KSh 1,750
Order in 02:30:25 to get next day delivery
Quantity
Availability: Available
Condition: Brand New
Brand: Lexar
DISCOUNT
-10%
You save KSh 1,750
DELIVERY TIME
2-4 Days
Estimated arrival
16 May 2026 - 18 May 2026
PACKAGE
KSh 300
Standard Delivery
MTBF
1.5 million hours
Brand
Lexar
Model
LNS100-512RB
Weight
Approximately 50 grams
Capacity
512GB
Interface
SATA III (6 Gb/s)
NAND Type
3D NAND Flash
Dimensions
100mm x 69.85mm x 7mm
Form Factor
2.5 inch
Compatibility
Compatible with most laptops and desktops supporting 2.5-inch SATA drives
Operating Temperature
0°C to 70°C