Hiksemi 256GB 2.5 SATA SSD - HS-SSD-C100-256G
0/5 (0 reviews)
KSh 6,300 KSh 7,000
Save KSh 700
Order in 02:30:25 to get next day delivery
Quantity
Availability: Available
Condition: Brand New
Brand: Hiksemi
DISCOUNT
-10%
You save KSh 700
DELIVERY TIME
2-4 Days
Estimated arrival
16 May 2026 - 18 May 2026
PACKAGE
Free
Express Shipping
MTBF
1.5 million hours
Brand
Hiksemi
Model
HS-SSD-C100-256G
Weight
Approximately 50g
Interface
SATA III
NAND Type
3D NAND Flash
Dimensions
100mm x 69.85mm x 7mm
Form Factor
2.5 inch
Shock Resistance
1500G
Storage Capacity
256GB
Power Consumption
Low power consumption
Operating Temperature
0°C to 70°C